רפואת שיניים מתקדמת
לפרטים צרו קשר... 03-5583-622
 

באילו מקרים נפנה אל רופא שיניים חירום

בדרך כלל, כשאנחנו חושבים על טיפולי שיניים, אנחנו לא חושבים על טיפולים במקרי חירום. למעשה, הרבה פעמים אנחנו מתקשים, באופן כללי, לחשוב על טיפולים במקרי חירום, עד שאנחנו לא מוצאים את עצמנו במצב בו אנחנו נזקקים לטיפול כזה. יש לכך הסברים פסיכולוגיים ואחרים. אך מן הסתם, תמיד יכול להגיע הרגע בו נצטרך למצוא רופא בשעת לילה מאוחרת או ביום חג, ואז אנחנו נבין את החשיבות של טיפולים בשעת חירום.

כמו בתחומים רבים אחרים, גם בתחום רפואת השיניים התפתחה עם השנים פרקטיקה של טיפולי חירום. צריך לומר, תחום זה מעט שונה מתחומים אחרים, שכן אם נניח אנחנו מוצאים את עצמנו במצב שמחייב טיפול חירום בגלל שאנחנו לא מרגישים טוב, חווים התקף לב, פציעה או חבלה, אז אנחנו ממהרים להגיע אל חדר מיון קרוב. במקרה של טיפולי שיניים, זה לא כך.

במקום חדר מיון, אנחנו נפנה אל רופא שיניים חירום, רופא שיספק לנו שירותים וטיפולים מחוץ לשעות העבודה הרגילות של המרפאה שלו. זה יכול להיות בשעות הלילה, בסופישבוע, חגים ומועדים, וכן גם בימים רגילים, בשעות היום, כאשר המרפאה סגורה באופן רגיל. זאת בהנחה ואין רופא אחר שיכול לטפל בנו או שאנחנו לא רוצים להיות מטופלים אצל רופא אחר.

השאלה היא, באילו תנאים ומתי אנחנו נפנה אל רופא שיניים חירום. הרי סביר להניח, שלא בכל מקרה אנחנו נמהר ליצור איתו קשר. יש מקרים בהם נעדיף לחכות לשעות פתיחת של מרפאת השיניים או שנטפל בבעיה באמצעות תרופות סבתא כאלה ואחרות, באמצעות תרופות ותכשירים שנמצאים אצלנו בבית. לעומת זאת יש מקרים, בהם לא תהיה לנו ברירה אלא לפנות אל רופא שיניים שיטפל בנו.

מרפאת שיניים דחופה

מתי נפנה אל רופא שיניים במקרה חירום

אפשר לחלק את זה לכמה נקודות זמן או נקודות טיפול ספציפיות.
למשל, אם מדובר במקרים בהם אנחנו לא יכולים לבצע שום פעולה עם השיניים, עם הלסת, הרי שדי ברור שלא נוכל לחכות עם זה, ונצטרך לפנות אל מרפאת שיניים קרובה בהקדם. גם אם מדובר בשעות לילה או שעות אחרות. נהיה חייבים לקבל טיפול באופן מיידי.

דוגמא אחרת, אם וכאשר מדובר על מקרים שיכולים להקרין ולהשפיע גם על חלקים אחרים בפנים. למשל, דימום חזק, פגיעה חמורה בעצמות, חבלות וכדומה. אנחנו לא נוכל להמתין עם זה, אלא נצטרך לפנות מיד לרופא.
דוגמא נוספת אפשר למצוא, כאשר מדובר בהתדרדרות מהירה של המצב. למשל, אם יש לנו דלקת שהתחילה כמשהו נקודתי, ספציפי והתגברה עם הזמן, אז לפני שיהיה מאוחר, רצוי לפנות לרופא ולקבל טיפול.

חשוב להדגיש, יש מקרים בהם הרופא יוכל להמליץ לנו לבצע פעולות מסוימות שיעזרו לנו להחזיק מעמד עד הבוקר, ואז הוא יקבל אותנו. אך סביר להניח, שאם הוא ירצה לבצע עבודה מקצועית, הוא יזמין אותנו למרפאה באופן מיידי, יצלם את המקום ואז יחליט כיצד לטפל בנו.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן