רפואת שיניים מתקדמת
לפרטים צרו קשר... 03-5583-622
 

חמישה כלים פסיכולוגיים לחרדות ילדים מרופא שיניים

טיפולי שיניים הם הליך שבשגרה, בין אם התעוררו בעיות שיניים ובין אם לאו. כל ילד וילדה בהגיעם לגיל שנה, חשוב שיבקרו אצל רופא השיניים על מנת לאמת את צמיחת השיניים ולוודא כי אין בעיות חריגות, שנכון לטפל מהן על מנת למנוע הידרדרות. אחת הבעיות היא שילדים כה מפחדים מביקור אצל רופא השיניים, עד כדי כך שהם בוחרים שלא להגיע כלל לביקור ויש את אלו שיעדיפו לא לציין את כאבי השיניים מהם הם סובלים ולו על מנת שלא להגיע לביקור אצל הרופא.

 

במאמר הבא נסייע לכם להתגבר על אותן חרדות אליהן נכנסים הילדים בשומעם את צמד המילים רופא שיניים וזאת באמצעות 5 כלים אשר בהחלט יכולים להיות בעלי אפקטיביות כמו טיפול פסיכולוגי.

dental

כך תסייעו לילד להימנע מחרדות

 

הכפתור שמציל ילדים במהלך הטיפול – כל ילד אשר מתיישב על כיסא המטופל מרגיש את הפחד מהעתיד לבוא, אך ילדים שחווים חרדה של ממש לא מאפשרים את הטיפול ועל כן ניתן לנסות ולאפשר להם לשלוט בסיטואציה באמצעות כפתור ובמידה שהם לוחצים עליו יופסק מיידית הטיפול. שליטה זו מאפשרת את מיגור החרדה או מזעורה.
גז הצחוק המוכר והידוע – אם לא נפגשתם עדיין עם גז הצחוק אולי זה הרגע בו כדאי להשתמש בו ולהוריד לילד את סף הכאב כמו גם הפחד.
הרדמה ממוחשבת – הרדמה לקראת טיפול שיניים כולם מכירים אך את ההרדמה הממוחשבת טרם יצא לכל הורה או מטופל להכיר וזוהי הרדמה המתבצעת באמצעות מזרק חשמלי קטן אשר משחרר את החומר בהדרגה וללא כאב כלל.
משקפיים – משקפי תלת ממד או וידיאו רגילים, בהחלט יכולים להעסיק את מחשבותיו של הילד ולזרוק אותו אל מחוץ לחרדה לסרט חביב בו הוא יצפה במהלך הטיפול.
טיפול פסיכולוגי – לעיתים הבעיה היא שורשית וקשורה באופן ישיר למחשבות השליליות אותן חש הילד ולעיתים לתחושות מורכבות יותר הקשורות בפלישה אל גופם שנגד רצונם. בעלת מקצוע מיומנת ומקצועית, יכולה בהחלט להעניק לילדיכם את הפרוש הנכון לפעולות אותן מבצע רופא השיניים ולמזער אם לא להעלים כליל את החרדה ממנה סובל הילד.

 

לסיכום – טיפול שיניים עבור ילדים הוא חוויה לעיתים קשה מנשוא, עד כדי פיתוח חרדה (לעיתים עצמם המחשבה עצמה). כדי להתגבר על חרדה זו, ניתנת לכם האפשרות להסתייע בכלים מגוונים אשר בהחלט יכולים להמעיט בתחושות קשות אלו וחלקם אף הוכחו כיעילים עד מאוד. אם ניסיתם מספר שיטות אך הבעיה לא נפתרת ולעיתים אף מחמירה, כדאי לשקול טיפול פסיכולוגי להתמודדות עם החרדה.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן