רפואת שיניים מתקדמת
לפרטים צרו קשר... 03-5583-622
 

חסרונות של השתלות שיניים ביום אחד

אולי גם אתם ביום מן הימים תרצו להשתיל שיניים, כי זה עדיף בהרבה על שיניים תותבות. השתלות שיניים יכולות להיות פתרון מעולה לאנשים שחלו או נפצעו ובעקבות כך איבדו שיניים, מה שפוגע במראה הכללי, ביכולת הלעיסה והאכילה ולעתים אפילו בדיבור. האם כדאי להשתיל הכול ביום אחד?

 

מהן השתלות שיניים ביום אחד?

 

השתלות שיניים ביום אחד היא אפשרות יחסית חדשה שכבר כמה שנים קיימת בארץ כמו בעולם כולו. בישראל אחוז המטופלים שבוחרים בהשתלת שיניים הוא מהגבוהים ביותר בעולם ולמעשה אפשר לומר שישראל לפרקים נחשבת לשיאנית ההשתלות. השתלות שיניים ביום אחד יכולות להיות פתרון נהדר לאנשים לחוצים בזמן שגם ככה חוששים מהתהליך, כי במקום להגיע בכל פעם מחדש לרופא השיניים ולבצע עוד השתלה, אפשר לבצע הכול ביום אחד מרוכז והיתרונות ברורים. עם זאת, להשתלת שיניים בעפולה, בתל אביב ובכל מקום אחר בארץ, פרוצדורה כזו ביום אחד מכילה גם לא מעט סיכונים.

 

כיצד מתבצעת השתלת שיניים ביום אחד?

 

השתלת שיניים ביום אחד מתבצעת באותה צורה כמו השתלת שיניים באופן כללי אם כי כל השלבים מתבצעים בפרק זמן של כמה שעות ולא כמה חודשים. תחילה, כדי לבצע את השתלת השיניים יש צורך לבצע בדיקות מקדימות ללסת ולחלל הפה כדי לבחור את השתלים המתאימים ובכלל את האפשרות לעבור השתלת שיניים. יכול להיות שהלסת צרה מידי ויכול גם להיות שהעצם אינה חזקה מספיק. השלב הראשון של ההשתלה יהיה החדרת הבורג אל העצם כאשר על הבורג הזה תותקן השן, כשבניהם ישנו מבנה קטן. בהשתלת שיניים ביום אחד שתי הפעולות יתבצעו בזו אחר זו ולא בהפסקה.

השתלות שיניים

מה החסרונות של השתלות שיניים ביום אחד?

 

למרות שהכול נראה ורוד לגבי השתלת שיניים ביום אחד, צריך לזכור שיש גם חיסרון משמעותי כי ייתכן שהלסת תדחה את הבורג. הסיכוי לכך קיים ויש לא מעט מטופלים שאחרי השתלת הבורג, והמתנה בפרק זמן של כמה חודשים, מבינים מהר מאוד כי על הבורג הזה אי אפשר להתקין את השן. לעומת זאת כאשר מדובר בהשתלת שיניים ביום אחד אין אפשרות לדעת זו במאה אחוזים ולכן קיים סיכון לאי התאמה בין הבורג לבין השתל עצמו מה שיוביל לכישלון.

 

כאבים, דלקות וכישלון הטיפול

 

גם אם השתל ייקלט היטב בלסת יכול להיות שיהיו דלקות שונות ואף דימומים שיכולים להיות מסוכנים. מעבר לכאבים העזים שאותו מטופל יכול לחוש אחרי טיפול כה מאומץ, ייתכן שהחולשה הגופנית שלו תוביל לבעיות אחרות. חשוב לזכור שמדובר בפעולה לא פשוטה ולא טבעית לגוף האדם ולכן יש צורך לתת לגוף לסמן מה מצבו, מה שלא מתאפשר בפעולה כה אינטנסיבית. כמו כן ייתכן כי המעמסה היתרה על הלסת בהשתלת מספר שיניים תהיה יותר מידי עבור המטופל והטיפול ייכשל לחלוטין.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן