רפואת שיניים מתקדמת
לפרטים צרו קשר... 03-5583-622
 

הכול על יישור שיניים – Dentalinfo

בזמן האחרון החשיבות למראה חיצוני מושלם גוברת משנה לשנה. שיניים ישרות, לבנות ויפות הם חלק בלתי נפרד מהלוק הכללי, חיוך מדהים עשוי לשנות לטובה ולשדרג את כל הרושם מהאדם אשר עומד למולך. המודעות הזו כבר שנים שמחלחלת אל ראשנו וכידוע, מתבגרים של הדור שלנו מבלים שעות מול המראה, בודקים וחוקרים את פניהם בניסיון למצוא פגם כלשהו כדי לתקן אותו תיכף ומיד. 

שיניים לא ישרות הם פגם חיצוני בולט מאד ואי אפשר להתעלם ממנו, זה מושך את העין ומפריע כל הזמן. יישור שיניים הוא פתרון אידיאלי ונפוץ לבעיה זו לא רק בקרב בני הנוער המתבגרים אלא גם בקרב המבוגרים. יישור שינייםזהו הליך פשוט יחסית ולא כואב בכלל והתוצאות לרוב חיוביות ומשביעות רצון.

ישנן שיטות רבות של יישור שיניים והמוכרת ביותר מבין כולן זה הוא גשר. גומיות וקוביות מברזל מולבשות על השיניים ומיישרות אותן על ידי לחץ עד לדי קבלת התוצאה הרצויה. שיטה זו היא נוחה יחסית ויעילה עם כי בעייתית מבחינה ויזואלית, בני נוער רבים אינם מרוצים מהמראה שלהם עם גשר הברזלים בתוך הפה. יישור שיניים שקוף שקשה מאד להבחין הו פותר את הבעיה הזו בקלות ובלי לפגוע בטיב התוצאה הסופית.

בדרך כלל הטיפול של יישור שיניים לוקח בממוצע בין שנה לשלוש שנים בקרב הצעירים והילדים אבל זה מותנה מובן במצבו של המטופל. בקרב קהל המבוגרים הטיפול לוקח לרוב יותר זמן בגלל שהשיניים של אדם מבוגר הרבה פחות סתגלניות לשינויים מאשר שיניים צעירות.

טרם ביצוע טיפול של יישור שיניים יש לערך מספר פעולות הנה גון צילומי שיניים וזאת די לאבחן את המצב ההתחלתי ולהתאים את סוג האופי הטיפול המתכונן בהתאם. בשלבים הראשוניים של טיפול יישור שיניים בדרך כלל נדרשת הרכבת רסן לתקופה מסוימת, רסן נראה כמו קשת שמתלבשת על הראש של המטופל, בהמשך ניתן יהיה להסיר את הרסן. בשלב הבא משתמשים בטבעות מתכתיות שמודבקות על השיניים וחוט דק מסגסוגת מתות ביניהן וזאת כדי להביא את השיניים אל מיקומן הרצוי. בהמשך יוחלף החוט בחוט אחר, עבה יותר. יישור שיניים למבוגריםשיתוף פעולה של המטופל עם הרופא וביצוע הוראותיו לאורך כל הדרך הינם הכרחיות כדי להגיע אל התוצאות הרצויות.

Image courtesy of Maggie Smith / FreeDigitalPhotos.net

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן