רפואת שיניים מתקדמת
לפרטים צרו קשר... 03-5583-622
 

מהו שתל דנטלי

שתל דנטלי הוא תחליף לשורש השן הטבעי שאבד, והוא מעוגן בהליך כירורגי לתוך הלסת כדי שאפשר יהיה להרכיב עליו שן חלופית או גשר.
שלא כמו בטיפולים המסורתיים להחלפת שיניים חסרות, השתל הדנטלי אינו מסתמך על השיניים הסמוכות לשן החסרה כדי לתמוך בשן החלופית ולכן הוא אינו פוגע בשיניים הסמוכות הבריאות. השתלים הדנטליים נחשבים לפתרון מעולה למקרים של אובדן שיניים בגלל שהם נראים ומורגשים ממש כמו השיניים הטבעיות. השתל עצמו עשוי מסוגים שונים של חומרים מתכתיים וקרמיים דמויי עצם שמתאימים מבחינה ביולוגית לרקמות הגוף.

קיימים סוגים שונים של שתלים דנטליים: שתל שממוקם ישירות לתוך עצם הלסת כמו שורש השן הטבעי, ושתל שמשמש למצבים שבהם מבנה הלסת מוגבל. במקרה זה מתאימים אישית מסגרת מתכת ישירות לעצם הקיימת. כאשר השתל ממוקם בתוך הלסת ניתן להשתמש בו כדי לתמוך בגשר קבוע, מה שמבטל את הצורך בתותבת. העלות של השתלת שיניים גבוהה יותר מתותבת נשלפת, אבל היתרון הגדול הוא שהשיניים הן קבועות ומורגשות ממש כמו השיניים הטבעיות.

האם השתל הדנטלי מתאים לכל אחד?

רופא השיניים הוא זה שיקבע אם המטופל הוא מועמד טוב להשתלה דנטלית. כדי שהשתל יהיה חזק ויציב, עליו להיות במצב בריאותי תקין, עם חניכיים בריאות ועם מבנה עצם תקין. אנשים שלא מסוגלים להרכיב שיניים תותבות יכולים גם הם להיות מועמדים טובים לשתלים דנטליים. שיעורי ההצלחה של שתלים דנטליים יורדים באופן דרמטי בקרב אנשים שסובלים מבעיות כרוניות כמו הידוק שיניים וחריקת שיניים, או אם הם סובלים ממחלות סיסתמטיות כמו סוכרת. גם אנשים שמעשנים או מרבים לשתות אלכוהול, לא נחשבים למועמדים טובים להשתלות שיניים.

שלבי ההשתלה הדנטלית

רופא השיניים מבצע ניתוח שבמהלכו הוא מעגן את השורש המלאכותי לתוך עצם הלסת. הליך זה מתבצע בהרדמה מקומית. בתום הניתוח הרופא תופר את המקום שנשאר מכוסה עד שהשתל יתמזג עם העצם הטבעית. לאחר ההחלמה יחשוף רופא השיניים את השתל ויחבר אליו את הבורג אליו יחובר כתר השן המלאכותי, או הגשר, תלוי בטיפול. כל התהליך כולו יכול להימשך כתשעה חודשים. ההחלמה מהניתוח אורכת כשישה חודשים ותהליך התאמת השן החלופית לא יותר מחודשיים. לפעמים, אם למטופל יש מספיק עצם בלסת, אפשר לבצע את כל התהליך בפגישה אחת במרפאת השיניים.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן