רפואת שיניים מתקדמת
לפרטים צרו קשר... 03-5583-622
 

מרפאת שיניים- נתונים סטטיסטיים

מספרם של רופאי השיניים בישראל הוא בין הגבוהים בעולם לנפש, כשהאומדנים הסטטיסטיים מראים שהיחס הוא של רופא שיניים אחד לכל 750 תושבים, בעוד שבמדינות מערביות אחרות קיים יחס של אחד לכל 2,000 עד 3,000 תושבים. המשמעות בפועל היא שמדינת ישראל מהווה מעין מעצמה בתחום רפואת השיניים.

ניתן לסווג את רופאי השיניים לשני סוגים עיקריים שהם רופא השיניים הכללי, שרכש את השכלתו במשך שש שנות לימוד, כשלאחריהן זכה להסמכה ורישיון מטעם משרד הבריאות, ורופא השיניים המומחה, שהמשיך את לימודיו בתחום במטרה להתמקצע ולהתמחות בתחום ספציפי, כשלרוב, התמחות זו אורכת כשלוש עד ארבע שנות לימוד נוספות.

על כן, במהלך חיפוש אחר רופא שיניים בתל אביב או רופא שיניים בירושלים עבורכם או עבור ילדכם, חשוב להקפיד ולוודא כי מרפאת שיניים אכן מתמחה בתחום.

מרפאת שיניים לילדים- הטיפול במישור המניעתי

אחד מתחומי ההתמחות הוא רפואת שיניים לילדים (פרודנטיה), ועל מנת לזכות בתואר "רופא שיניים לילדים" נדרשות עוד כשלוש וחצי שנות התמקצעות נוספות.

תפקידה המרכזי של מרפאת שיניים לילדים ונוער הוא לספק לילד טיפול שיניים איכותי שבסופו הילד יוצא מחייך- זה התפקיד העיקרי בעצם.אחד הטיפולים השכיחים ביותר הוא איטומי חריצים. השיניים האחוריות מתאפיינות בשטח פנים מחורץ, כאשר שיירי מזון שנותרו בחריצים בעקבות צחצוח שיניים לקוי עשויים להוביל להתפתחותה של העששת. איטום החריצים מתבצע באמצעות חומר מיוחד והוא אינו פולשני ואינו כואב.

עששת חמורה בשן עלולה להצריך טיפול שורש בשיני חלב, כשהטיפול כרוך בהסרת המוך והחדרת חומר שתפקידו למנוע היווצרות של עששת נוספת. בנסיבות בהן כותרת השן נהרסה, הטיפול יצריך גם הרכבה של כתר טרומי זמני לצורך תמיכה בשן הנשירה עד שתוחלף בשן הקבועה.

הביקור הראשון במרפאת השיניים

איגוד רופאי השיניים בישראל ממליץ על הבאת הילד אל מרפאת שיניים לצורך ביקורת ראשונית עם בקיעתה של השן הראשונה לצורך סקירה כללית, הדרכה וייעוץ הנוגעים להרגלי תזונה נכונים, היגיינת הפה והערכת הסיכויים לפיתוח העששת אצל הפעוט.

הביקור הראשון עם הפעוט במרפאת השיניים הינו הזדמנות מצוינת לקבלת מגוון רחב של טיפים ועצות, החל מטיפים למניעת עששת, דרך עצות למזעור הנזקים העלולים להיגרם בעקבות מציצת האצבע או המוצץ וכלה בטיפים למניעת חבלות בשיניים.

חשוב שמרפאת השיניים תהיה מזמנת ומעוצבת באופן בלתי מאיים ומותאם ייחודית לטיפול בילדים כמו פינות משחק וחדרים ססגוניים, על מנת להשרות אווירה נעימה ונינוחה במקום תחושה של פחד וניכור בקרב הילדים.

מרבית רופאי השיניים בעלי אחוזי הצלחה גבוהים ביותר, אך ישנם גם מקרים מועטים ובהם הם אינם מבצעים את עבודתם כפי שצריך מפני סיבוכים כאלה ואחרים, במקרה שכזה מוגשות לא מעט תביעות מצד עורך דין רשלנות רפואית הדורש פיצוי כספי בעבור הנזק שנגרם ללקוח שלו.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן