רפואת שיניים מתקדמת
לפרטים צרו קשר... 03-5583-622
 

רופא שיניים – איך לגשת לרופא שיניים, באופן פרטי או דרך הקופה?

כשאנחנו נזקקים לטיפול אצל רופא שיניים, אזי שכמו במקרים רבים אחרים, יש לנו אפשרות לבחור בין רופא פרטי לבין רופא של קופת חולים בה אנחנו חברים. בשנים האחרונות קופות החולים משקיעות לא מעט משאבים, הן בגיוס רופאים, בניית מרפאות שיניים, שיווק, פרסום וקידום הנושא בקרב המבוטחים שלהם ובכלל.

 

קופות חולים, כידוע, מציעות לנו אפשרות ליהנות מטיפולים רבים, כולל בתחום השיניים, במחירים הרבה יותר נמוכים ובתנאים הרבה יותר טובים מאשר בשוק הפרטי, לפחות בכל מה שקשור לעלויות. אך כפי שנוכל לראות מיד, יש עוד נקודות שאנחנו צריכים להתייחס אליהן בהיבט זה, ואלה מעלות שאלות האם משתלם לנו לבחור ברופא מהקופה או רופא פרטי.

רופא שיניים פרטי הוא למעשה רופא שמקבל במרפאה משלו (או כחלק ממרכז לטיפולי שיניים בו הוא שותף או עובד כשכיר), כאשר התשלום נקבע על ידי הרופא. יש רופאים שעובדים עם חברות ביטוח ואז במידה ויש לנו ביטוח בריאות פרטי, אנחנו יכולים לדרוש מחברת הביטוח שתשלם לנו עבור הטיפולים.

כעת השאלה היא, האם לבחור רופא שיניים פרטי או רופא מהקופה. אנחנו נוכל לראות מיד שיש יתרונות לכאן ולכאן, ולכן כל אחד מאיתנו יחליט בהתאם, אילו פרמטרים חשובים לו יותר, מה סדר העדיפויות שלו מבחינה כלכלית וכן מבחינות אחרות.

רופא שיניים של הקופה מול רופא פרטי

היתרון הגדול של טיפול אצל רופא שיניים דרך קופת חולים היא עניין העלויות. מאחר ואנחנו משלמים לקופה מדי חודש על הביטוח שברשותנו, אזי שעלויות טיפול שיניים הן נמוכות בעשרות אחוזים מאשר במקרה של טיפול שיניים אצל רופא פרטי. יתרון נוסף הוא, אנחנו יכולים למצוא מרפאות שיניים של הקופה כמעט בכל עיר, כאשר כמעט בכל מרפאה אנחנו יכולים למצוא מרפאות שכוללות גם עזרה ראשונה ובמקרים מסוימים אנחנו יכולים למצוא אופציה של טיפול חירום בשעות לא סדירות.

החסרונות של טיפול אצל רופא שיניים מהקופה הן, כמו במקרים רבים אחרים, אנחנו יכולים לחכות שבועות עד שנקבל תור לטיפול (במקרי חירום אנחנו נגיע לעזרה ראשונה באופן מיידי), וכן הטיפול מתבצע אצל רופא ספציפי איתו התחלנו את הטיפול ועל כן אנחנו תלויים בשעות העבודה שלו.

לעומת זאת אצל רופא פרטי אנחנו יכולים לקבל טיפול בכל מועד פנוי ואם מדובר במקרה חירום הוא ידאג להכניס אותנו עוד באותו יום. בדרך כלל הרופא יפנה אותנו, במידת הצורך, אל רופאים אחרים לטיפולים מתקדמים יותר, על פי בחירה שלנו, כמו כן, באופן עקרוני הטיפול הרבה יותר גמיש ויותר תלוי בלוח הזמנים שלנו.

החיסרון הוא, שמדובר בעלויות הרבה יותר גבוהות, אך מן הסתם גם השירות יהיה בהתאם, ואנחנו נהנה מאיכות טיפול מאוד גבוהה.

 

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן