רפואת שיניים מתקדמת
לפרטים צרו קשר... 03-5583-622
 

שיטות יישור שיניים חדשניות

כיום ניתן לבצע יישור שיניים בכל גיל לצורך שיפור הדימוי העצמי, המראה האסתטי ותפקוד הפה והלסת. במאמר הבא נציג את השיטות החדשניות ונבין מה מאפיין אותן

אנשים בעלי שיניים עקומות ולא אסתטיות יכולים לעבור יישור שיניים אפקטיבי. ההליך נמשך שלושה חודשים עד שנתיים, הוא כולל סדרת טיפולים והוא אינו דורש זמן החלמה. התוצאות הקבועות של השיטות החדשניות מבטיחות שביעות רצון גבוהה. את היישור כדאי לעבור על מנת לשפר את הדימוי העצמי ואת המראה האסתטי, אך גם על מנת למנוע בעיות בריאותיות בתפקוד הפה והלסת. מומלץ להקדים ולטפל בשיניים מגיל צעיר ולהתייעץ עם רופא מקצועי לגבי טיפולי יישור מגיל 7.

כיצד בוחרים תכנית טיפול?

השלב הראשון בהתאמת השיטות החדשניות לצרכי המטופל הוא פגישת ייעוץ עם אורטודנט. במהלך פגישת הייעוץ נקבעת תכנית הטיפול בהתאם למספר דגשים:

  • הערכת תפקוד הפה והפנים
  • צילומי פנים הפה והפנים
  • צילום פנורמי וצילום רנטגן
  • קביעת תכנית ומתן הצעת מחיר
  • ייצור דוגמאות ותבניות של השיניים עם נגיסת הפה

תפקידו של האורטודנט הוא לבדוק את התיק הרפואי, לבצע הערכות ולערוך מדגם מדויק. בביקורים הבאים קובע הרופא את מספר חודשי הטיפול ומציג את האלטרנטיבות השונות.

מה ההבדל בין השיטות?

אלו השיטות החדשניות שכדאי להכיר לפני שבוחרים תכנית טיפול ליישור שיניים:

  • יישור לינגואלי עם גשר בלתי נראה
  • יישור שקוף
  • יישור ללא גשר אינויזליין
  • יישור באמצעות סמכים ממתכת
  • יישור אורטוגנאטי להזזת עצמות הלסת

הבחירה מבחינת המטופל היא לפי רמת הנוחות, האסתטיקה והמהירות. אפשר לבצע את הטיפול עם מכשור קבוע או מכשור נשלף ובלתי נראה. פלטות שקופות של אינויזיליין מתאימות בעיקר לטיפול אצל בוגרים ולאחר בקיעת המשנן הקבוע, אך הן לא בולטות לעין. טיפול כזה דורש שיתוף פעולה גבוה היות והוא מבוסס על לבישת הקשתיות במשך רוב היממה. היתרון הוא פתרון אסתטי למי שרוצה לבצע את היישור גם בגילאים מאוחרים.

בכל הנוגע לסוגי הסמכים הקבועים, ההבדלים העיקריים הם בין מכשור נראה ובלתי נראה. מכשור קבוע נראה ידוע בתור גשר חיצוני בעוד מכשור קבוע בלתי נראה הוא גשר פנימי. גשר חיצוני כולל סמכים על גבי החלק של השיניים שניתן לראות בחיוך ובדיבור, בעוד בגשר פנימי משתמשים בסמכים המודבקים לחלק הפנימי של השיניים ולכן לא ניתן לראותם.

מה חדש באמצעים המתוחכמים?

המאפיין המשותף לכל האמצעים המתוחכמים והחדישים ליישור שיניים הוא מתן מענה על צרכי המטופלים. כיום כבר לא צריכים לסבול מחוסר נוחות במהלך הטיפול ואפשר להמשיך להתנהל כרגיל. ההתקדמות הטכנולוגית מאפשרת יישור אלגנטי של השיניים ובזמן קצר. כך לדוגמא קיימים סמכים מתכתיים בנעילה עצמית וללא גומיות. אלו סמכים המבטיחים טיפול בטוח בעד 40% בהשוואה לשיטות המסורתיות.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן