רפואת שיניים מתקדמת
לפרטים צרו קשר... 03-5583-622
 

דברים שיכולים למנוע השתלת שיניים

השיניים מהוות חלק חשוב מאוד מהמראה החיצוני של כל אחד מאיתנו. החיוך מהווה את אחד הגורמים החיוניים ביותר שעלינו לשמר ולטפח לאורך שנים ארוכות, על מנת לשמור על מראה מכובד ומרשים. הדרך הטובה ביותר להבטיח שכל השיניים ילוו אתכם לאורך שנים ארוכות, עליכם להקפיד על כללים חשובים ביותר:

 

1.  לצחצח שיניים בבוקר ובערב

2. להיעזר בחוט דנטלי

3. להשלים במי פה עדינים

4. לא להפריז באכילת מזונות מתוקים

5. לנהל אורח חיים בריא מבחינת תזונה

6. להקפיד על ביקורים תקופתיים במרפאת השיניים ואצל השיננית

יישור שיניים

מדוע כדאי לשמור על שיניים בריאות?

אף על פי שכיום ניתן לפתור את בעיית מחסור השיניים בקלות באמצעות השתלות שיניים ביום אחד, מדובר בהליך פולשני ולא תמיד נעים במיוחד, משום שהוא דורש הכנה ארוכה ובאופן כללי – אינו פשוט. על מנת ליצור את התנאים האופטימליים לשמירה על הבריאות של השיניים, יש ליצור נהלים ומנהגים יומיומיים, בדיוק כפי שהדרך הטובה ביותר לרזות היא לשנות אחת ולתמיד את הרגלי האכילה.

יחד עם זאת, חשוב לזכור שלא תמיד ניתן לשמור על השיניים בריאות לאורך זמן, זאת לאור מאפיינים גנטיים ייחודיים שלא תמיד מאפשרים זאת. הסיבה העיקרית לשמירה על השיניים הבריאות היא, כמובן, האפשרות שלא לעבור טיפולים כואבים ומזיקים, אלא לשמור על השיניים הטבעיות לאורך כמה שיותר זמן. וגם במקרים שבהם אין מנוס מעקירות, ביצוע הטיפולים בזמן מאפשר למנוע התפשטות של דלקות הרסניות שעוברות משן לשן, עד שעוצרים אותן.

 

גורמים מונעים לפני השתלות שיניים ביום אחד

כאמור, הדרך הטובה ביותר למנוע את הצורך לעבור השתלות שיניים ביום אחד או יותר היא שמירה על הרגלים בריאים והקפדה על ביקורים קבועים במרפאת השיניים. דרכים מניעתיות נוספות עשויות להיות גם טיפולים ממוקדים שמטרתם למנוע התפתחות של עששת (שבסופו של יום מביאה להרס השן), ביצוע סתימות בעששת בשלביה הראשונים, ביצוע טיפול שורש במידת הצורך וכאשר המצב כבר די חמור ועוד.

בסופו של דבר, על מנת למנוע מצבים הדורשים השתלת שיניים – צריך לדעת להציל את השיניים שניתן להציל ולעקור בזמן את השיניים שלא ניתן. כך, בעזרת שילוב של עבודה יעילה של רופאי שיניים לצד התנהלות אחראית של המטופל עצמו, מתקבלת התוצאה הרצויה והטובה ביותר.

 

אם כבר השתלת שיניים – כיצד לעבור אותה ביום אחד?

כאשר אין מנוס ויותר מדי שיניים כבר חסרות בפיו של אדם, מומלץ לעבור את התהליך באופן היעיל ביותר, כזה המאפשר להשיג את התוצאה הטובה ביותר באמצעות הליך טיפול מרוכז של יום אחד. ההכנה כיום כוללת ביצוע צילומים מותאמים ויצירת תמונה תלת-ממדית של השיניים שיושתלו.

בשלב הבא יש להכין את חלל הפה של המטופל להשתלה, מה שדורש גם עקירה של שיניים פגועות וגם בדיקה של מסת העצם הקיימת. התהליך יכול לדרוש התערבות מינימלית לפני תחילת תהליך ההשתלה, אך בסופו של יום – השתלת שיניים ביום אחד היא  פתרון אחרון, כאשר כל שאר האמצעים לא צלחו.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן