רפואת שיניים מתקדמת
לפרטים צרו קשר... 03-5583-622
 

מהם ההבדלים בטיפולי שיניים בין קופות החולים?

כל אזרח בישראל מבוטח בקופת חולים, ומסדיר את ענייניו הרפואיים באמצעותה. קופות החולים מקיפות מגוון רחב של פרוצדורות רפואיות, ובהן גם טיפולי שיניים. טיפולי שיניים הם מבין סוגי הטיפולים הנפוצים ביותר, ולמעשה על פי ההמלצות צריך כל אדם לפקוד את מרפאת השיניים לפחות פעמיים בשנה. במאמר הבא נציג את ההבדלים השונים בקופות החולים בארץ בכל הקשור לטיפולי שיניים.

 

שוברי קופות

לפני שנדון בהבדלים השונים, חשוב להסביר את משמעות ההבדלים. בישראל ארבע קופות חולים שולטות בשוק, וכל אזרח רשום אל אחת מהן מהיום בו נולד. אצל אנשים רבים מקננת המחשבה שהקופה אליה הגעת מיום הלידה היא הקופה שתלווה אותך עד סוף ימיך, אך מדובר במסקנה מוטעית. מעבר בין קופות חולים הוא תהליך קל למדי שאינו פוגע בזכויות המבוטח. על כן מומלץ לברר מהם היתרונות והחסרונות שמציעות הקופות השונות (מבחינת שירות, מחירים, היצע טיפולים ועוד) על מנת לבחור את קופת החולים המתאימה ביותר לצרכים הפרטיים שלנו. תחת בירור זה, מוטב גם לוודא מהם הסלים שמציעות הקופות בהקשר של טיפולי שיניים, שהם כאמור מבין הטיפולים הנפוצים בישראל.

הטיפול המניעתי – שיננית לרשותכם

מקובל לחלק את סוגי טיפולי השיניים לכמה קטגוריות, שהראשונה בהן היא טיפולים מניעתיים. כלומר, טיפולים שאינם מטפלים בבעיה קיימת, אלא מיועדים למנוע בעיה עתידית ולשמור על תחזוקת שיניים נאותה. תחת קטגוריה זו, הטיפול העיקרי הוא ביקור אצל שיננית, שעל פי המומחים מומלץ לעשות לפחות אחת לחצי שנה. בתחום זה קופת חולים כללית מציעה ניקוי שיניים ראשון חינמי ולאחריו טיפול שני במחיר מוזל (פר שנה). הקופות האחרות מציעות שני טיפולים מוזלים בשנה, אולם מחירם מעט יקר יותר בהשוואה להצעה של כללית.

חוק שימור השן

קטגוריה טיפולית אחרת בתחום השיניים נקראת טיפולים משמרים. כאן מדובר בטיפולים אשר נועדו לשמור על השיניים הקיימות ולמנוע עקירות. דוגמאות לטיפולים כאלו הם טיפולי שורש או סתימות. בקבוצה זו אין הבדל משמעותי בין קופות החולים השונות, במיוחד אם מדובר בטיפול חד פעמי (דבר הגיוני, הרי רובנו לא עושים כמה סתימות בשנה). יחד עם זאת, קיימים הבדלים ניכרים במחירי הטיפולים בהתאם לסוג הביטוח אצל הקופה. הבדל במחיר טיפול בין ביטוח חודשי מוזל לביטוח פרמיום יכול להגיע להפרשים של כמה מאות שקלים.

זה מורכב

חלק ממטופלי השיניים נזקקים לטיפולים מורכבים יותר מאלה שתוארו, אשר מיועדים לשקם מצב של שיניים פגועות. תחת הגדרה זו נכללים למשל טיפולי השתלות כתרים ושיניים תותבות, עקירות וכדומה. מדובר בטיפולים מסובכים ויקרים אשר עלותם נוסקת לא פעם לאלפי שקלים. גם כאן, קיים הבדל מהותי במחיר הטיפול לפי סוג הביטוח הקופה, כאשר מבוטח פרמיום נדרש לשלם הרבה פחות עבור טיפול מסוג זה. למשל, ביטוח כללית פלטינום מכסה חמישים אחוז מעלות טיפול מורכב, וביטוח מגן זהב של מכבי מכסה עשרים וחמישה אחוזים מעלות טיפול שכזה.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן